Matej Lančarič - Kandidát na primátora TT


MILÍ TRNAVČANIA

ROZHODOL SOM SA KANDIDOVAŤ ZA PRIMÁTORA TRNAVY ako skutočne nezávislý kandidát (bez podpory strán) z nasledovných dôvodov:


 • Zúročiť chcem svoje dlhoročné skúsenosti z komunálnej politiky, kde pôsobím od r. 2010
 • Viedol ma k tomu dlhoročný záujem o naše mesto, o jeho rozvoj a budúcnosť
 • Teší ma práca s ľudmi i to, že im môžem pomôcť s ich malými aj veľkými problémami
 • Trnave začína spôsobovať výrazné problémy neudržateľný a nedostatočne regulovaný rozvoj mesta, nakoľko vedenie mesta a mestské zastupiteľstvá robia developerom veľké ústupky a úľavy, pre ktoré v nových zónach nebudujú adekvátnu dopravnú - občiansku - sociálnu infraštruktúru a vybavenosť (riešenie nájdete v našej vízii: Výstavba v Trnave s ohľadom na budúcnosť)
 • Vždy som sa snažil hájiť záujmy Trnavy a Trnavčanov (viď záznamy z MZ www.trnava.sk)
 • Nikdy som sa nepodvolil záujmom politických strán, developerov a rôznych nátlakových skupín
 • Mesto nereaguje potrebnými opatreniami na súčasnú ekonomicko - energetickú krízu a infláciu ani v rámci kompetencií, ktoré má (viď naše vízie: Opatrenia na zmiernenie krízy)
 • Považujem za potrebné zmeniť priority a ich financovanie v meste a začať mesto rovnomerne rozvíjať vo všetkých oblastiach a sférach, aby boli uspokojené potreby čo najväčšieho spektra Trnavčanov
 • Komunikácia predstaviteľov Mesta vs. Občan, ktorú považujem tiež za veľký problém, nakoľko občania s iným názorom, ako má vedenie mesta, sú častokrát predstaviteľmi mesta urážaní, osočovaní, znevažovaní, zosmiešňovaní, blokovaní, čo môžeme častokrát vidieť napr. na sociálnych sieťach
 • Je pravdou, že mesto v posledných rokoch opeknelo a robí sa mnoho "oku-ľahodiacich" a marketingových investícii v meste, no na druhej strane sa neriešia mnohé vážne problémy a strategické investície, ktorých neriešenie nás v najbližších rokoch veľmi nepríjemne dobehne.
 • Kandidovať idem v rámci nezávislej občianskej platformy - Tvorivý tím s mimoriadne kreatívnymi a tvorivými Trnavčanmi.

MATEJ LANČARIČ, Mgr. - občiansky aktivista v komunálnej a environmentálnej oblasti, nezávislý poslanec Mesta Trnavy a Trnavského samosprávneho kraja, ženatý, otec troch detí. Rodnú Trnavu, kde žije od narodenia, považuje za svoju srdcovú záležitosť. Nakoľko ju vždy túžil zveľaďovať, vytvoril viacero akcií a podujatí. Pred pätnástimi rokmi založil dobrovoľnícku akciu Jarné čistenie Kamenáča, o rok neskôr Ekofest, ktoré sa úspešne konajú až dodnes. Vďaka akciám a dobrovoľníkom odbudli v Kamennom mlyne desiatky ton odpadu a v rôznych častiach Trnavy pribudlo 173 nových stromov.

V uplynulých rokoch rôznymi nátlakovými akciami protestoval proti ceste cez lesopark a nelegálnemu výrubu stromov v lesoparku, ktorý potvrdila aj okresná prokuratúra. Rôznymi petíciami a aktivitami spolu s ďalšími priateľmi zabránil výrubu desiatok stromov na Prednádraží a v Kamenáči. V roku 2016 vybavil grant a s dobrovoľníkmi zrealizoval prvú komunitnú záhradu v Trnave v areáli ZUŠ Mozartova.

V roku 2010 vďaka podpore od voličov vstúpil ako nezávislý poslanec do komunálnej politiky, pretože ju považuje za pôdu, kde sa veci reálne dajú ovplyvňovať a meniť k lepšiemu. V komunálnej politike vždy háji záujmy Trnavy a Trnavčanov, o čom svedčia aj hlasovania a záznamy z mestských zastupiteľstiev. Nikdy sa nepodvolil záujmom developerov a rôznych nátlakových skupín.

Trnavu vníma ako mesto s obrovským potenciálom, v ktorom by chcel so šikovným tímom tvorivých Trnavčanov vytvárať platformu pre realizáciu zaujímavých nápadov, myšlienok a projektov, ktoré pozitívne a rovnomerne rozvinú Trnavu vo všetkých sférach. Nevyhnutné je popritom dôsledne vnímať, počúvať názory Trnavčanov a vtiahnuť ich do diania v meste.