MATEJ LANČARIČ Mgr.

MATEJ LANČARIČ, Mgr. - občiansky aktivista v komunálnej a environmentálnej oblasti, nezávislý poslanec Mesta Trnavy a Trnavského samosprávneho kraja, ženatý, otec troch detí. Rodnú Trnavu, kde žije od narodenia, považuje za svoju srdcovú záležitosť. Nakoľko ju vždy túžil zveľaďovať, vytvoril viacero akcií a podujatí. Pred pätnástimi rokmi založil dobrovoľnícku akciu Jarné čistenie Kamenáča, o rok neskôr Ekofest, ktoré sa úspešne konajú až dodnes. Vďaka akciám a dobrovoľníkom odbudli v Kamennom mlyne desiatky ton odpadu a v rôznych častiach Trnavy pribudlo 173 nových stromov.

V uplynulých rokoch rôznymi nátlakovými akciami protestoval proti ceste cez lesopark a nelegálnemu výrubu stromov v lesoparku, ktorý potvrdila aj okresná prokuratúra. Rôznymi petíciami a aktivitami spolu s ďalšími priateľmi zabránil výrubu desiatok stromov na Prednádraží a v Kamenáči. V roku 2016 vybavil grant a s dobrovoľníkmi zrealizoval prvú komunitnú záhradu v Trnave v areáli ZUŠ Mozartova.

V roku 2010 vďaka podpore od voličov vstúpil ako nezávislý poslanec do komunálnej politiky, pretože ju považuje za pôdu, kde sa veci reálne dajú ovplyvňovať a meniť k lepšiemu. V komunálnej politike vždy háji záujmy Trnavy a Trnavčanov, o čom svedčia aj hlasovania a záznamy z mestských zastupiteľstiev. Nikdy sa nepodvolil záujmom developerov a rôznych nátlakových skupín.

Trnavu vníma ako mesto s obrovským potenciálom, v ktorom by chcel so šikovným tímom tvorivých Trnavčanov vytvárať platformu pre realizáciu zaujímavých nápadov, myšlienok a projektov, ktoré pozitívne a rovnomerne rozvinú Trnavu vo všetkých sférach. Nevyhnutné je popritom dôsledne vnímať, počúvať názory Trnavčanov a vtiahnuť ich do diania v meste.